Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatovláska a Slíbená princezna

1. 1. 2017

 

 

Konečně jsme se dočkali a na Čt1 byla o Vánocích další filmová pohádka o Zlatovlásce a Jiříkovi podle Karla Jaromíra Erbena "Slíbená princezna". Jenže tato pohádka byla poněkud "přeplácaná" - hodně dobrých vtipů, spousta úžasných nápadů, krásná příroda, ale v hlavě jsme měli po shlédnutí pohádky "Slíbená princezna" jenom zmatek.

Jiřík dostane kůži ryby-hada, uvaří ji pro svého zlého pána. Oba potom rozumí řeči zvířat. Jiřík jde pánovi pro nevěstu se zlatými vlasy. Zlatovlasá Radost je slíbená nedobrému pirátovi. Radost se zamiluje do Jiříka, ale neví, že ji Jiřík slíbil přivézt svému pánovi.

 

 

Pohádka natočena roku 2016, režie Ivan Pokorný podle scénáře Ivy Procházkové.

 

slibena-princezna.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Zlatovláska"

klasická česká filmová pohádka. Je to naše oblíbená pohádka, kterou milujeme, a rádi se na ni díváme. Babička s hadem, zlý král, Zlatovláska s Jiříkem jsou dobře čitelní, jak je známe ze stejnojmenné pohádky, kterou napsal Karel Jaromír Erben. Zlo neušlo trestu a dobro zvítězí.

 

 

Král dostal od babičky hada. Jiřík, kuchař hada připraví a oba porozumí řeči zvířat. Zlý král pošle Jiříka pro Zlatovlásku. Jiřík splní úkoly a Zlatovlásku pro krále získá. Jiřík přiveze Zlatovlásku králi a ten ho dá popravit. Zlatovláska Jiříka oživí a král chce být mladší, ale zemře. Zlatovláska s Jiříkem jsou šťastni, že mohou být konečně spolu.

 

 

Pohádku natočila paní režisérka Vlasta Janečková a hudbu složil Angelo Michajlov.

 

jirik-a-zlatovlaska.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář