Jdi na obsah Jdi na menu
 


Princezna se zlatou hvězdou na čele

2. 4. 2018

 

 

Klasická česká pohádka podle Boženy Nĕmcové, v níž nechybí nic z toho, co by správná pohádka mĕla mít. Je tu krásná princezna Lada, jejíž čelo zdobí zlatá hvĕzda na čele a zlý král Kazisvĕt, který chce zničit svĕt, ve kterém dobrá princezna žije.

Láska se nedá vynutit - přichází sama, a nĕkdy zcela nečekanĕ. Princezna Lada se má vdávat. Ženich se nelíbí jí ani nikomu jinému, je jím totiž zlý král Kazisvĕt, jenomže co je to platné! Nápadník už splnil všechny zdánlivĕ nesplnitelné úkoly a nyní vyhrožuje válkou, pokud si ho Lada nevezme. Moudrá chůva nemůže snést pohled na to, jak se dívka trápí, a pomůže jí uprchnout. Zahalená do nevzhledného kožíšku z myších kůží putuje princezna po svĕtĕ, až dorazí do proslunĕného království prince Radovana. Tam se jí podaří získat práci v zámecké kuchyni...

ČR 1959, česká filmová pohádka režiséra Martina Friče, předlohou byla divadelní hra, kterou na motivy klasické pohádky Boženy Nĕmcové napsal K. M. Walló (ten je také autorem písňových textů a veršovaných dialogů). 

pszhnc2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

pszhnc.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář